לוגו דפוס כרכור - פרדס חנה | חדרה | קריות -חיפה
 
תורמים לחינוך זוכרים את העבר
 
 
אנו מדפיסים , אנו מחלקים פליירים אז החלטנו להתחיל במסורת שלסייע לזכור את העבר של מדינת ישראל. אנו מאמינים בתרומה חברתית ומלבד תרומות לארגונים חברתיים ואזרחיים שאנו עושים על בסיס קבוע אנו נתרום בלימוד ההיסטוריה של מדינת ישראל. הכנו עשרות גלויות עם דמויות משמעותיות בהיסטוריה של מדינת ישראל ונפיץ אותם בכל מקום אמנם זה גם פרסום לדפוס ( בכל זאת צריך להתפרנס) אבל אם ניתן לזכור וללמד ולו במעט על הדרך אנו שמחים לעשות זאת
 
בכל גלויה תמצאו מידע מתומצת על אישיות אחרת ולמעוניינים במידע נוסף הוספנו קוד QR לסריקה שיוביל למידע המלא אודות האישיות

לוי אשכול:

לוי אשכול (מקודם שקולניק) נולד ב-1895 ליד העיירה האוקראינית אורטובו (במחוז קייב). בילדותו קיבל השכלה ששילבה חינוך מסורתי בחדר עם לימודי חול.
בגיל 16 התקבל לבית ספר תיכון יהודי בווילנה והצטרף לתנועת "צעירי ציון". 
ב-1914 עלה לארץ-ישראל ועבד כפועל חקלאי ואיש ציבור. 
במהלך מלחמת העולם הראשונה הצטרף למרכז הסתדרות פועלי יהודה מטעם מפלגת "הפועל הצעיר", ופעל לקיומם הכלכלי של הפועלים החקלאיים, שסבלו מהקשיים הרבים שגרמו השלטון העות'מני ומוראות המלחמה. בסוף המלחמה התגייס לגדוד העברי של הצבא הבריטי. 
ב-1920 הקימה קבוצתו של אשכול את היישוב דגניה ב'. בשנה זו השתתף בייסוד ההסתדרות הכללית של העובדים העבריים בארץ ישראל והצטרף אחר כך למרכז החקלאי שלה. ב-1930 השתתף בהקמת מפא"י. 
למקור ולמידע המלא...


אהרון אהרנסון

אהרון הארונסון (1876- 1919) בוטנאי, אגרונום ומדען ארץ-ישראלי, יזם ופוליטיקאי ציוני וראש מחתרת ניל"י.

אהרון אהרונסוןמשפחת אהרונסון הייתה משפחה של חלוצים שעלתה לארץ ישראל מרומניה בשנת 1882. אבי המשפחה , אפריים פישקל, היה בין מייסדי זכרון יעקוב וחקלאי מצליח. מלבד אהרון נולדו לו עוד שני ילדים: אלכסנד ושרה.

אהרון נולד בבקו, רומניה בשנת 1876 והיה בן שש כאשר משפחתו עלתה לארץ ישראל. כאשר בגר הוא נשלח לגרינגון ,צרפת, ללמוד חקלאות ע"י המנהלים מטעם הברון רוטשילד. בשנת 1886 הוא שב וקיבל מישרה כמורה לחקלאות במטולה, אולם הוא סירב לסור למרותם של המנהלים מטעם הברון רוטשילד ופוטר.

לאחר תקופה קצרה בה שהה באנטוליה הוא שב לזכרון יעקוב ופתח מעבדה לחקלאות. הוא נטל חלק בכמה סיורי לימוד באזור ובמדינות שכנות ורשם בפירוט את רשמיו ביומנים שכתב ובדוחות שמסר על סוגי הצמחיה שראה במסעות.

גילויה של חיטת בר בשנת 1906 על יד ראש פינה בידי אהרונסון עוררה התרגשות בעולם הבוטניקה. אהרונסון חשב שהוא מצא את "אם החיטה" החיטה ממנה צמחו שאר סוגי החיטה. אולם החיטה שאותה גילה גודלת פרא היא קרוב לוודאי החיטה ממנה צמחה החיטה שהייתה נזרעת בארץ ישראל מאז הזמן העתיק . דוגמאות של חיטה זו נמצאו בסיורי מחקר בארץ ישראל ובקברים במיצרים. תגלית זו ומאמריו בכתבי עת אירופאים זיכו אותו בהכרה ובפרסום בעולם המדע.
למקור ולמידע המלא...

 

דרייפוס אלפרד
 
קצין תותחנים בצבא צרפת. נולד ב- 1859 בעיר מילהויזן במדינת אלזאס שנספחה לצרפת. משפחתו מן המיוחסות בקהילות אלזאס.
 
דרייפוס נחשד בריגול ובבגידה, נשפט במשפט חשאי, נדון למאסר עולם והוגלה לאי השדים. הדבר עורר גל של אנטישמיות, דרגות הקצונה נלקחו ממנו בטקס משפיל. אנשי רוח, סופרים עיתונאים ושר בממשלה דרשו משפט חוזר. הממשלה נאלצה להביא את אסתרהזי, שכנראה הוא זה שהעביר את המסמכים למשפט. למרות העדות נגד אסתרהזי, יצא זה נקי. הסופר אמיל זולא נאלץ לברוח מצרפת לאחר שפרסם את "אני מאשים". בבית הנבחרים דרשו לערוך משפט חוזר, ושוב יצא דרייפוס חייב. בערעור נוסף יצא דרייפוס זכאי, דרגתו הצבאית הוחזרה לו.

אלפרד דרייפוס - מפקד מחלקת תותחנים בצבא צרפת. נולד 9 באוקטובר 1859בעיר מילהויזן במדינת אלזאס שנספחה לצרפת. משפחתו היא מן המיוחסות בקהילות אלזאס. בן תשע עשרה גויס לצבא כתותחן, והצטיין בכשרונותיו. 
בשנת 1892 סיים למודו באקדמיה צבאית, ועבר לשרת במטכ"ל הצרפתי, בהמלצת הגנרל מיריביל שהכיר את כשרונותיו. תפקדו משך אליו את שנאת ראשי הלשכה בגלל מוצאו היהודי, אולם כל עוד שהגנרל מיריביל היה בצבא, הסתירו את שנאתם. אחרי מות מיריביל מלא את מקומו הגנרל בואדפר, ואז החלה השנאה לדרייפוס להראות בגלוי. 

שונאי דרייפוס העלילו עליו שבגד בארצו, וביום 15 לאקטובר 1894 נאסר דרייפוס בחשאי. בתחילה לא ידע איש את ההאשמה ובמה נאשם. לאט לאט נתגלתה ההאשמה על ידי העתונים האנטישמיים, שגללו את האשמה על כל היהודים.
העתון Gazette de France כתב: 
"דרייפוס הוא כוח שלטון הסתר, ציר שלוח מאת גדולי היהודים אשר גמרו והחליטו למסור את צרפת בידי אויבינו". 

למקור ולמידע המלא...

 


 
 
 
איך מגיעים אלינו: סניף פרדס חנה כרכור -  ממקום ברחוב האורנים 10 פרדס חנה ( בתוך קניונית פרדס סנטר ליד נחמיאס חומרי בניין ). למגיעים מזכרון יעקב/ בנימינה - מגיעים לכיכר אגד בפרדס חנה ופונים ימינה בכיכר הבאה פונים שמאלה ובסיום שדרת החנויות ( 500 מטר) פונים ימינה ונכנסים למגרש החנייה, אנו נמצאים ממול מגרש החנייה בקומה השנייה מעל בית מרקחת הדר. לבאים מאור עקיבא / קיסריה - ממשיכים בדרך הים עד הכיכר ופונים ימינה, לאחר מכן מגיעים לכיכר אגד ומשם ממשיכים לפי ההוראות מעלה. למגיעים מחדרה - מיד אחרי גן שמואל פונים שמאלה לעבר פרדס חנה, בכיכר הראשונה ממשיכים ישר ובכיכר הבאה פונים שמאלה לאחר 500 מטר פונים שמאלה ונכנסים למגרש החנייה. למגיעים מקציר וואדי ערה פונים ימינה במחנה 80 וממשיכים עד הכיכר של אגד , פונים שמאלה ועוקבים אחרי ההוראות מעלה.
סניף קריות - חיפה ( איסוף בלבד בשלב זה) ממוקם ברחוב העצמאות 5, קרית ביאליק (סמוך לקריון) - איסוף בתיאום בלבד.
סניף חדרה -  ממוקם ברחוב הגיבורים 85 פינת הנשיא. למגיעים מחדרה מזרח ( רחוב צה"ל, מכבי אש...) עוברים את צומת התשעה , נוסעים עד הצומת הבאה הגיבורים פינת הנשיא פונים ימינה ומיד אנחנו נמצאים מצד שמאל למגיעים מחדרה מערב נכנסים לרחוב הנשיא חוצים כמעט את כולו עד צומת הגיבורים פונים שמאלה ואנחנו מחכים לכם מיד מצד שמאל   
סניף רמת גן  ( איסוף בלבד בשלב זה) ממוקם ברחוב ארלוזרוב 63. לבאים לרמת גן מדרום יורדים במחלף ארלוזרוב לכיוון ז'בוטניסקי , לבאים לרמת גן מכיוון צפון יורדים במחלף ההלכה ימינה לאבא הילל ולאחר מכן שמאלה לז'בוטנסקי

טלפון רב קווי: 077-5091009  |  נייד : 052-8456579  |  פקס : 153-4-8219971  |  מייל: dk0528456579@gmail.com |  סניפים: פרדס חנה כרכור  | קריות | חדרה | רמת גן | משלוחים לכל הארץ. היכנסו לאתר 1001 מתנות האתר החדש שלנו להדפסות על מגוון מתנות בהדפסה אישית | דפוס חברתי