לוגו דפוס כרכור - פרדס חנה | חדרה | קריות -חיפה
 

 

שלח בקשה או צור איתנו קשר בטלפון 077-5091009 לקבלת הצעת מחיר להדפסת ספרים וחוברות מדפוס כרכור

 
הדפסת ספרים - כל מה שאתם צריכים לדעת
הדפסת ספרים - כל מה שאתם צריכים לדעת

בחירת החומרים הנכונים לספר שלכם, בחירת המדפסת הנכונה ובחירת הכריכה חשובה יותר ממה שאתם מדמיינים. בסופו של דבר, הוויזואליות של הספר היא בעלת השפעה ניכרת לתפיסת הלקוח. לא מספיק שהתוכן בספר יהיה איכותי, אלא משהו שיגרום לקונה לרצות לפתוח את הספר ולעיין בו. עם זאת, אין הרבה מידע לגבי הדפסת ספרים ולכן ריכזנו מדריך שלם שיוכל לסייע לכם להגיע לבחירה הנכונה.

מהי הדפסת ספרים?
הדפסת ספרים היא תהליך של העברת התוכן הכתוב מצד המחבר להכנה לפרסום. ישנם מספר שלבים עיקריים בתהליך ההדפסה: קדם הדפסה, לאחר הדפסה וכריכה. הדפסת ספרים הוא תהליך שדורש ידע, ניסיון, טכנולוגיה מתקדמת של בית דפוס, ידע בעיצוב והתאמת הספר בצורה אישית לכל כותב. התהליך כולל ליווי אישי מהתחלה ועד הדפסת הספר והפיכתו למוצר מוגמר. 

בתהליך הלקוח בוחר בין היתר גם את סוג הכריכה, ישנם שני סוגים עיקריים: ספרים בכריכה רכה, ספרים בכריכה קשה. ספרים בכריכה קשה הם ספרים עם תפירה, ואילו ספרים בכריכה רכה יהיו בדרך כלל ספרים עם כריכת עם דבק חזק על נייר כרומו 300 או 350 גרם , ספירלה, סיכות ועוד מגוון רחב של אפשרויות. בכל בית דפוס מקצועי ישנה מחלקה של גרפיקה, היא עומדת לרשות הלקוח בבחירת העיצוב המתאים לספר. 

נתונים טכניים
בשביל להבין את ההבדלים בין ספרים בכריכה רכה ובין ספרים בכריכה קשה, נסביר על ההבדלים הטכניים. ספרים בכריכה רכה יהיו בדרך כלל בין 300 גרם ועד 350  גרם. מעבר למשקל הזה הספר כבר אינו עומד בקריטריונים של כריכה רכה, הוא עשוי להיות מסורבל מדי לפתיחה. ההמלצה שלנו היא לראות דוגמאות של כריכה רכה לפני שאתם בוחרים בסוג זה של כריכה. 

מנגד, ספרים בכריכה קשה מורכבים מארבעה מרכיבים: כריכה, ניירות קצה המחוברים ללוח, כיסוי הלוח ועטיפה. בעבר כיסויים בכריכה רכה היו עשויים חומר בעל מרקם זהה לעור, או עור דק. אבל כיום הרבה יותר נפוץ לבחור בקרטון קשיח שעליו מוצמד הנייר המודפס שמשכפל את העטיפה ויוצר אריזה קשיחה. הכריכה עשויה ממגוון חומרים, המשקל המתאים לכריכה קשה נע בין 1000 גרם ועד 2200 גרם, בהתאם לעובי הספר. חשוב לשמור על לוחות נקיים מלחות כדי למנוע עיוות של הניירות.
תהליך עימוד
הדפסת ספרים כאמור כוללת מספר שלבים, מבין השלבים הקריטיים הוא עימוד הספר. חשוב לבצע את התהליך בצורה נכונה כדי לשמור על נגישות לקריאה אל מול הקורא. גם כאן, נדרש לבחור בבעל מקצוע עם ניסיון או בית דפוס. הוויזואליות של הספר יכולה לקבוע אם יקראו את הספר שלכם או לא. לכן, חשוב לשמור על רווח מותאם, רווחי שורה, גופן ודגשים נוספים. כמו כן, שימו לב לעובי הנייר, ככל שמדובר על גופן יותר מודגש, כך הוא יוכל להופיע בחלקו האחורי של העמוד - משמע על עמוד קיים. חשוב לשמור על עובי נכון, ולדאוג לכך שמספר השורות יהיה אחיד כדי לשמור על סימטריות. ככל שאין סימטריות, זה עלול להפריע לקורא ולמנוע ממנו להתעמק בתוכן שכתבתם. 

הדפסת ספרים - כל מה שאתם צריכים לדעת

הדפסת ספרים - תקלות נפוצות
תהליך הדפסת ספרים הוא מורכב, ולכן אנחנו ממליצים לבחור בבית דפוס מוכר ובעל מוניטין חיובי. יש כאלה שיבחרו להדפיס את הספר דרך הוצאה לאור, אך שם מדובר על תעשייה יותר "תעשייתית". לכן מומלץ לבחור במקום יותר ביתי שמעניק לכם יחס אישי וכמובן, שיש לו את הניסיון המתאים. יש לא מעט תקלות שעשויות להתרחש במהלך הדפסת ספרים, במיוחד כשאתם לא בוחרים בצורה חכמה את בית הדפוס. 

התקלות הנפוצות הן בבחירת חומרי גלם זולים כמו נייר. שימוש בנייר זול או בעובי שאינו עונה על הדרישה יכול לפגוע בספר ובחוויית הקורא. לוחות פגומים יכולים גם הם לגרום לבלאי מהיר בספר ובכריכה שלו. בנוסף, כיום יש טכנולוגיות מתקדמות להדפסת ספרים, מדפסות איכותיות ועמידות שיכולות לעמוד בכמויות גדולות. שימוש במדפסת פגומה או ישנה יכולה להוביל להדפסה לקויה, רווחים לא אחידים בין השורות וצבע דהוי במהלך הזמן. דבר נוסף, רבים רוצים לעטר את הספר שלהם, אבל לא יודעים לעטר את הספר ביחס לעובי הכריכה. אפשר לעטר את הספר, אבל חשוב לבחור בעיטורים עדינים. מכונות זולות יכולות לפגוע בספר ולגרום לחוסר דיוק בהטבעה.

איך בוחרים בית דפוס איכותי?
חשוב לבחור בגוף מוכר להדפסת ספרים, מדובר על מוצר שאתם מנגישים לקהל ובסופו של דבר הוא זה שיקבע את המוניטין שלכם. תוכן טוב לא מספיק היום, וגם לא הספיק בעבר. יש חשיבות מאוד גבוהה לוויזואליות של הספר בשביל חוויית הקורא ואפילו שיווק ויזואלי. כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר אנחנו ממליצים לכם לבחור בבית דפוס עם ניסיון ומוניטין בהדפסת ספרים.
לא מורכב מדי למצוא בתי דפוס עם ניסיון מתאים, וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבקש לראות דוגמאות.


מעבר, תוכלו גם לראות באיזה ציוד בית הדפוס משתמש, האם הוא יכול לספק לכם מגוון פתרונות, עיטורים, מחלקת גרפיקה וכמובן ייעוץ וליווי אישי בתהליך. אנחנו ממליצים לא להתפשר ולערוך השוואה בין בתי הדפוס השונים באזור שלכם עד לקבלת החלטה. 


בחזרה לקטגוריה: הדפסת ספרים וחוברות
 

שלחו בקשה או צרו קשר בטלפון 077-5091009 לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית להדפסת חוברות וספרים בדפוס כרכור
 
מטה ראשי - פרדס חנה כרכור רח' האורנים 10| סניף כרמל חיפה - רח' אינשטיין 58
נקודות שירותחדרה - רח' הנשיא | קריות וחיפה - רח' העצמאות ליד הקריוןרמת גן - רח' ארלוזורוב | חריש - רח' דרך ארץ וברחבי העיר
טלפון רב קווי: 077-5091009 | וואטסאפ: 051-2311201 | מייל: info@dfk.co.il